З вод річки Тигр на якийсь час піднялося місто віком 3400 років

Поділитися
З вод річки Тигр на якийсь час піднялося місто віком 3400 років Місто провело під водою 40 років © University of Tübingen
Рівень води впав через посуху в Іраку.

Команда німецьких і курдських археологів виявила стародавнє місто віком 3400 років, яке колись розташовувалося на берегах річки Тигр. Поселення піднялося над водосховищами в Мосулі через падіння рівня води, викликане посухою в Іраку, повідомляє Phys.org.

Дослідники знайшли велике місто з палацом та декількома великими будинками. На їхню думку, це може бути стародавній Закіку, який був важливим центром імперії Міттані (1550-1350 роки до нашої ери).

Ірак – це одна з країн світу, яку значною мірою торкнулися зміни клімату. Так, південь країни страждає від сильної посухи вже кілька місяців. Для того, щоб запобігти висиханню посівів, з водосховища Мосула вибирається велика кількість води. В результаті над поверхнею води з'явилося велике стародавнє місто, яке було затоплено кілька десятиліть тому без будь-яких попередніх археологічних досліджень.

Археологи прагнули вивчити і задокументувати якомога більше даних про це місто, перш ніж воно знову опиниться під водою. «Рятувальні» розкопки команда німецьких та курдських археологів проводилася у січні-лютому 2022 року. Видання зазначає, що це було спонтанне рішення кількох спеціалістів.

Вчених вразив чудовий стан стін міста, висота деяких з яких сягає кількох метрів. Вони збереглися, незважаючи на те, що були виготовлені з сирцевої цегли і провели під водою понад 40 років. Дослідники пояснюють хорошу збереженість тим, що місто було зруйноване внаслідок землетрусу, що стався близько 1350 до нашої ери. Верхні частини стін, що обрушилися, поховали будівлі, що знаходилися під ними.

Вчені також знайшли глиняні посудини, які містили архів з понад 100 клинописних табличок. Вони відносяться до середньоассірійського періоду, незабаром після того, як у місті стався землетрус. Деякі глиняні таблички, які можуть бути літерами, досі знаходяться у своїх глиняних конвертах. Дослідники сподіваються, що це відкриття надасть важливу інформацію про кінець міста періоду Міттані та початок ассірійського правління в регіоні.

Для того, щоб зберегти будівлі від води, що швидко перебуває, стіни покрили шаром щільної плівки, яку придавили гравієм. Це допоможе захистити стіни та інші знахідки з необпаленої глини, оскільки місто вже знову опинилося під водою.

Раніше вчені з Музею археології Лондона виявили в Лондоні римську мозаїку, яка є найбільшою зі знайдених за останні півстоліття. Дві декоровані панелі містять зображення кольорів, геометричні візерунки та складні мотиви у стилі, унікальному для столиці Британії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі