На сьогодні агентство уклало контракт з компанією Nitto Seimo, одним з найбільших виробників рибальських сіток в Японії. Повідомляють, що ця компанія останні 6 років працювала над технологією плетіння металевих сіток. Як матеріал науковці компанії використовували посрібнені металеві нитки.
Заплановано, що сітку з лінійними розмірами в декілька кілометрів виводитимуть на орбіту на борту спеціального супутника. Там вона розгортатиметься за допомогою встановленого на апараті маніпулятора. Після того, як сітка збере достатньо сміття, вона від'єднається.
Взаємодія з магнітним полем Землі спричинить до того, що сітка разом із зібраними уламками космічних апаратів із зчасом увійде в щільні шари атмосфери. Під час падіння сітка згорить разом зі сміттям.
Наразі проблема космічного сміття є актуальною для всіх держав, космічні апарати яких працюють на орбіті. Об'єднане стратегічне командування США спостерігає за більш ніж 19 тисячами фрагментів космічного сміття. Розрахунки, однак, показують, що на сьогодні на орбіті може бути до 600 тисяч об'єктів розміром понад один сантиметр.
За матеріалами Asahi