«Яндекс» запустив сервіс «Яндекс.Музика», який дозволяє прослуховувати ліцензійні композиції, а також повні альбоми та збірки треків виконавців.«Яндекс» запустив сервіс «Яндекс.Музика», який дозволяє прослуховувати ліцензійні композиції, а також повні альбоми та збірки треків виконавців.Прослуховування треків, що надаються, за твердженням прес-служби, у хорошій якості, є безкоштовним для користувачів. Варто відзначити, що плеєр не дозволяє завантажити трек, а також відтворювати одну й ту саму пісню або плейліст кілька разів поспіль (режим «loop»).
До музичного каталогу «Яндекса» входять 58 тисяч виконавців і близько 800 тисяч композицій. Компанія домовилася більш ніж з півсотнею правовласників, у тому числі з Universal, EMI, Warner Music Group, Sony Music, «Першим музичним видавництвом», «Монолітом» і «СМА Продакшн».
Згідно зі статистикою «Яндекса», з травня по серпень 2010 користувачі найчастіше слухали групи «Кино», Yolanda Be Cool & DCUP, Lady Gaga, Stromae і Eminem. Найпопулярнішими треками були Yolanda Be Cool & DCUP «We no speak Americano», Lady Gaga «Alejandro», Stromae «Allors on Danse», 5iesta «Зачем» і «Любовь спасет мир» Віри Брєжнєвої.
У серпні 2009 року «Яндекс» вже запускав функцію прослуховування музики. На той момент у базі було близько 100 тисяч треків. Пізніше додалися ще 10 тисяч російських композицій. Пісні виводилися лише у результатах пошуку. У новій версії музичного сервісу ця можливість модернізована і доповнена. Так, за запитом назви альбому або імені виконавця виводяться кілька відповідних треків.
Щодня «Яндексу» задають понад 800 тисяч запитів із назвами композицій, альбомів та іменами виконавців. Близько 4 відсотків всіх запитів до «Яндексу» так чи інакше пов'язані з музикою. При цьому близько 55 відсотків треків, які прослуховуються в плеєрі «Яндекса», припадає на закордонну музику.