Головним словом року стало слово "Майнкрафт" - назва гри, в якій із пікселізованих кубиків можна побудувати все, що завгодно (причому, у пошуку вийшов на перше місце саме транслітерований, кириличний варіант). Це рекордний результат, якщо врахувати, що число запитів росло не від нуля, а від вже значної цифри у 8 мільйонів запитів на місяць.
Інше слово, яке показало надзвичайно швидке зростання у 2013 році - "Інстаграм", назва мобільної соцмережі, в якій акцент зроблено на можливість публікації фотографій. У цьому році російська назва цього сервісу остаточно перемогла англійську.
Серед інших сервісів і додатків, назви яких у 2013 році шукали в пошуку, особливою популярністю користуються онлайн-редактор фотографій "Аватан", мобільні інтернет-месенджери WhatsApp і Viber, музичні онлайн-листівки "Плейкаст".
Єдиним популярним новим словом, що позначає предмет не з віртуальної реальності, була мультиварка. З'явилося це слово відносно давно, але справжньої популярності почало набирати в кінці 2012 - початку 2013 року.
У той же час, деякі слова, навпаки, втрачають популярність у пошуку. Серед них, наприклад, Chatroulette і ICQ. До речі, падіння інтересу до колись дуже популярного месенджера ICQ триває вже другий рік.
Продовжує падати інтерес користувачів до Nokia і Ericsson. Разом з ними зникає інтерес і до супутніх брендів, таких як Ovi і Xpressmusic, а також мобільної платформи Symbian.
В темі інтернет-сервісів можна говорити про завершення буму купонних сайтів. З початку 2012 року вдвічі менше стало запитів про Biglion, Групон, Купикупон і Купонатор. Користувачі також перестають цікавитися відеочатом Chatroulette і сервісом Formspring.
Користувачі "Яндекса" щодня задають у пошуку понад 250 мільйонів запитів. Найпопулярніші з них, як і інтереси людей в цілому, змінюються дуже повільно. Наприклад, з тисячі найпопулярніших слів у запитах 2012 року понад 900 виявилося у топі 2013 року, а перші кілька сотень і зовсім ті ж самі: "фільм", "погода", "завантажити" тощо. Рідко буває так, що нове слово, нове явище закріплюється у списку найпопулярніших. !zn
Читайте також:
Українці 2013 році запитували у Google, що таке кохання, "Інстаграм" і дефолт
"Євромайдан" лідирує в запитах українських користувачів Google