У ході дослідження вчені проаналізували статистику, яку британські медичні служби збирали протягом останніх 30 років при спостереженнях за людьми у віці від 40 років і старше. У ці дані входило не тільки те, як багато алкоголю пили британські чоловіки і жінки, але і фотографії їхнього мозку.
Дослідники випадковим чином вибрали 550 з них і провели серед них опитування, покликаний перевірити їхні пам'ять і кмітливість.
Всупереч поширеним уявленням про користь помірного вживання алкоголю, дослідникам не вдалося знайти доказів того, що невеликі дози спиртного призводять до яких-небудь помітних поліпшень у роботі мозку.
Разом з тим, вживання понад 140 грам спиртного вже починало негативно позначатися на роботі мозку. Люди, що пили таку кількість алкоголю, мали більш "пухкий" гіпокамп, центр пам'яті, ніж їхні непитущі однолітки, і гірше себе проявляли в тестах на пам'ять і кмітливість. Крім того, у них атрофувалися і інші регіони мозку, в тому числі його біла речовина у великих півкулях, а також вони могли назвати менше слів на одну букву, ніж непитущі.
Сила всіх цих ефектів, як підкреслюють вчені, поступово зростала разом із кількістю випитих спиртних напоїв, що вказує на прямий зв'язок між алкоголем і атрофією нервової системи.
Раніше вчені знайшли докази безпосередньої залежності між вживанням алкоголю і розвитком раку. Алкоголь може стати причиною розвитку, щонайменше, семи видів раку, а не тільки раку печінки, як вважалося раніше.