Вугри здатні вистрибувати з води і бити жертв струмом - вчені

Поділитися
Вугри здатні вистрибувати з води і бити жертв струмом - вчені Вугри вистрибують з води і б'ють свою жертву струмом
Вчені підтвердили натуралістичну байку ХІХ століття.

Біолог з США Кеннет Катанія підтвердив байку ХІХ століття про те, що вугри вміють вистрибувати з води і вбивати сухопутних тварин і великих водних хижаків електричним струмом. Висновки вченого були опубліковані в журналі PNAS.

Німецький натураліст Олександр фон Гумбольдт у березні 1800 року подорожував Центральною і Південною Америкою, вивчаючи флору і фауну. Провідники-індіанці запропонували вченому зловити кілька вугрів, будова тіла яких цікавила вченого, використовуючи незвичайний спосіб лову. Вони завели коней у води болота, де водилися вугри, після чого риба почала вистрибувати, намагаючись прикріпитися до тіла парнокопитних і вдарити їх струмом.

Вчені вкрай скептично ставилися до цієї історії, вважаючи її байкою. Але Катанія, несподівано для самого себе, зміг підтвердити її. Вчений кілька тижнів працював з вуграми, вивчаючи їхні органи, що виробляють електрику. Під час експериментів Катанія використовував сачок з металевою сіткою і ручкою. Зазвичай риби намагалися відплисти від сачка, але іноді вугри розгорталися і стрибали на ручку, випускаючи при цьому потужний електричний імпульс.

Раніше Катанія встановив, що вугрі "чують" жертву не тільки за допомогою нюху, але і за допомогою клітин, чутливих до електрики, вважаючи будь-який провідник струму своєю потенційною жертвою. На думку дослідника, великий провідник може сприйматися рибою не як жертва, а як потенційна загроза. Він перевірив цю гіпотезу, використовуючи муляж голови крокодила, в яку він вмонтував електроди, вольтметр і амперметр, а також набір світлодіодних лампочок. Занурюючи її в акваріум з вуграми, Катанія заміряв, з якою силою вугри били струмом "крокодила", намагаючись зрозуміти, навіщо вони вистрибують з води під час ведення подібної оборони.

Випинання голови з води дозволяє вуграм суттєво посилити силу удару струмом, оскільки електрика буде рухатися не через воду і тіло хижака, а тільки через голову крокодила.

Раніше вчені довели наявність у риб свідомості. В якості реакції на стресовий стан у риб спостерігається "емоційна лихоманка", яка вважається ознакою наявності свідомості у тварин.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі