Місія "Аполлон 10" включала в себе два модулі: командний "Чарлі Браун", який повинен був здійснити посадку на Місяць, і "Снупі", призначений для перебування на низькій навколомісячній орбіті. Модулі були названі на честь двох відомих героїв мультфільмів.
"Чарлі Брауну" вдалося повернутися на Землю, а ось "Снупі" був викинутий на орбіту навколо Сонця. Шанси на те, щоб побачити його ще раз, складали один до 235 мільйонів. Тепер астрономи "на 98% впевнені, що їм це вдалося.
Варто відзначити, що рух "Снупі" знаходиться під гравітаційним впливом Землі, Місяця і Сонця, а даним про його останнє місцезнаходження вже 40 років. Тому дослідникам, які проводили пошуки, доводилося фільтрувати терабайти даних, отриманих за допомогою телескопів. Разом з тим, вони до кінця не впевнені, що те, що вони знайшли, дійсно є "Снупі".
"Доти, поки хтось не підлетить дуже близько до нього і ми не отримаємо детальний радарний профіль, ми не можемо бути впевнені", - заявив Ховес. За його словами, в наступний раз "Снупі" зблизиться із Землею через 18 років. Він вважає, що тоді можливо зробити знімки апарату і навіть доставити його на Землю.
Китайську станцію "Чан'е-4" запустили 8 грудня, вона здійснила посадку в кратері Кишеня 3 січня у 04:26 за Києвом. О 18:22 її покинув луноход "Юйту", оснащений панорамною камерою, радіолокатором, спектрометром для вивчення складу грунту і екзосфери Місяця і аналізатором нейтральних атомів.