Як заявив командувач Центром ракетно-космічних систем Джон Томпсон, експерти, які проводили розслідування, не виявили жодних свідчень ненадійності ракети-носія Falcon 9. "Грунтуючись на наявних даних, наша команда не знайшла ніякої інформації, на підставі якої можна було б змінити сертифікаційний статус Falcon 9", - заявив він. Томпсон також додав, що ВПС продовжать розслідування інциденту.
Наголошується, що вина у втраті супутника, ймовірно, лежить на оборонному гіганті Northrop Grumman, який побудував супутник. За даними видання, Zuma залишився частково або повністю прикріпленим до другого ступеня ракети-носія, здійснив разом з ним 1,5 обороти на орбіті, після чого увійшов в атмосферу.
Запуск супутника Zuma відбувся в ніч на 8 січня 2018 року за допомогою Falcon 9. Через вісім хвилин після старту багаторазовий ступінь носія у вертикальному положенні благополучно опустився на спеціальний посадочний майданчик. Однак спроба вивести апарат на розрахункову орбіту не увінчалася успіхом.
Нагадаємо, 23 грудня SpaceX успішно запустила ракету Falcon 9, на борту якої знаходилося 10 телекомунікаційних супутників Iridium NEXT.
Раніше компанія запустила ракету-носій Falcon 9 з експериментальним орбітальним літаком Х-37В на борту. При цьому ВПС США не озвучували цілі й завдання Boeing X-37.
На думку деяких експертів, міні-шаттл зможе стежити за іншими космічними апаратами та, за необхідності, збивати їх.