На це вказала виконавчий директор IBM Джині Ромміті на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.
"У світі багато бідних країн, у яких насправді багато природних ресурсів. Вони не можуть нічого з ними зробити. А десь є ті, хто знає, що можна зробити з цими ресурсами. З даними так само", - підкреслила вона.
Ромміті зуважила, що IBM намагається застосувати свій "штучний інтелект" Watson для аналізу даних у різних сферах, зокрема в медицині для проведення більш точних оцінок під час лікування онкозахворювань. Втім, за словами Ромміті, сьогодні 80% даних не піддаються пошуку і до них не може мати доступ будь-хто.
Втім, оперуючи великими масивами даних можна не лише винайти нові способи підвищення ефективності, а й переформатувати і "перевинайти" сервіси, які вже існують.
Раніше в Давосі гендиректор IBM закликала розробити цінності для світу машин і людей. Ромміті вважає, що новітні технології вплинуть на 100% всіх професій так чи інакше.
Раніше Голова Google Сундар Пічаї порівняв значення штучного інтелекту з електрикою і вогнем. На його думку, у людей є підстави турбуватися про те, що штучний інтелект може зайняти їхні робочі місця, але людство змушене прийняти нові технології.