«Вояджери» помітили електронні «відблиски» сонячних викидів на кордоні Сонячної системи

Поділитися
«Вояджери» помітили електронні «відблиски» сонячних викидів на кордоні Сонячної системи Апарати "Вояджер" помітили "відгомони" викидів на Сонці © NASA
Корональні викиди на Сонці запускають в політ величезні обсяги гарячої плазми.

Апарати серії «Вояджер» помітили на кордоні Сонячної системи електрони, які проносяться повз них на величезних швидкостях. Вони є «відблисками» спалахів на Сонці, відображених магнітними полями, повідомляє Naked science.

На даний момент «Вояджер-1» знаходиться на відстані 22,7 мільярда світлових років від Землі, а «Вояджер-2» - на відстані 18,8 мільярда. Апарати перетинають регіон «вкрай локального міжзоряного середовища» - VLISM (Very Local Interstellar Medium). Саме тут вони й помітили «відблиски» сонячних викидів.

Корональні викиди маси, що відбуваються на Сонці, запускають в політ величезні обсяги гарячої плазми. Багато з цих частинок добираються до найдальших меж Сонячної системи. Їхня швидкість сягає мільйонів кілометрів на годину, але відстані настільки великі, що на шлях до геліопаузи йде близько року, а до зондів Voyager - ще кілька місяців. Ударні хвилі, що виникають при цьому, і викликають появу високоенергетичних електронів. Зонди зареєстрували їх за допомогою бортових детекторів частинок.

«Коли ударна хвиля вступає в контакт з магнітними полями міжзоряного середовища, що проходять через апарат, він бачить електрони космічних променів, які відбиваються від неї і прискорюються», - заявив голова групи дослідників Дональд Гарнетт.

Судячи з даних "Вояджерів", ударні хвилі приходять через 13-30 днів після «згустків» високоенергетичних електронів, які створили. За словами вчених, подібний механізм раніше відомий не був, вони пропонують назвати його «міжзоряним форшоком» - попередником ударної хвилі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

"Вояджер-2" є першим і єдиним апаратом, що досягнув Урану (у січні 1986 року) і Нептуна (в серпні 1989 року). Загалом з обох космічних апаратів було передано на Землю 625 Гігабайт даних. За останніми даними, "Вояджер-1" пішов на 20,8 млрд км від Землі і на 20,9 млрд км від Сонця. За розрахунками вчених, запаси палива (енергію він отримує від радіоізотопних генераторів, які працюють на плутонії-238), дозволять апаратам серії "Вояджер" залишатися працездатними ще протягом десяти років. Потім зв'язок з Землею буде втрачений.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі