Уряд Туреччини після виборів до місцевих органів влади 30 березня може зайнятися питанням про закриття доступу до відеохостингу Youtube і соціальної мережі Facebook. Про це заявив прем'єр-міністр республіки Тайіп Ердоган в телеінтерв'ю каналу АТВ, яке вийшло минулої ночі.
"Ми рішуче налаштовані в цьому питанні і не залишимо нашу націю на милість "ютьюбів" і "фейсбуків". Є кроки, які потрібно зробити в цьому напрямку, і заходи будуть приймати конкретно", - сказав він.
Ердоган пояснив, що мова йде, в тому числі, і про повне закриття доступу до цих ресурсів. "Ці люди або організації заохочують шпигунську діяльність і аморальність в цілях отримання доходів. І цьому немає меж. Таке розуміння свободи неприпустиме", - сказав він.
Соціальні мережі і відеохостинг стали для супротивників Ердогана зручним майданчиком для поширення інформації, в тому числі, записів телефонних розмов, даних про корупційну діяльність. Ці дані б'ють по престижу і рівню підтримки правлячої партії і самого прем'єра, який має намір перемогти на виборах.
Прийнятий нещодавно закон про контроль в інтернеті дає турецькій владі широкі повноваження з регулювання контенту у мережі. Анкара може запросити власників сайтів видалити конкретні публікації або файли, або ж просто заблокувати прямий доступ до ресурсу через провайдерів.
Варто відзначити, що під час антиурядових протестів у Туреччині у травні і червні цього року, Ердоган назвав соціальні мережі "найгіршою загрозою для суспільства". У Facebook заперечують дані про те, що передавали турецькій владі дані про організаторів протестів. Проте є дані, згідно з якими, офіційна Анкара направила 96 урядових запитів про 173 користувачів, причому, у Facebook надали відомості тільки про 45 із них. !zn
Читайте також:
Тайіп Ердоган проти TWITTER'А A
YanukovychLeaks: У Януковича стежили мало не за кожним користувачем ВКонтакте і Facebook
Росія внесла Facebook у реєстр заборонених сайтів
В Ірані знову закрили доступ до Twitter і Facebook: він був відкритий помилково