Запуск супутника Landsat 9 для спостереження за Землею відклали на тиждень через брак рідкого азоту, повідомляє Space.com.
Супутник Landsat 9 - це спільний проєкт NASA і Геологічної служби США (USGS). Спочатку його планували запустити з космічного стартового комплексу на базі космічних сил Ванденберг в Каліфорнії 16 вересня, але тепер запуск відбудеться не раніше 23 вересня.
Пояснюють, що затримка пов'язана зі світовою нестачею рідкого кисню, найважливішого компонента ракетного палива, через його важливу роль в медицині для боротьби з пандемією коронавірусу.
Крім цього, рідкий кисень використовують як окислювач разом з будь-яким паливом, що використовується в ракетах. Таким чином, супутник Landsat 9 буде запущений на ракеті United Launch Alliance Atlas V, в якій замість звичайного палива використовується RP-1 (ракетний керосин).
У NASA заявили, що медичні установи більше потребують рідкого кисню, і це суттєво вплинуло на доставку рідкого азоту на базу Ванденберг.
У космічному агентстві додали, що у NASA є власний постачальник кисню для ракет. Тому поки що рідкого кисню у них вистачає, проте все ж виникла нестача рідкого азоту на базі Ванденберг.
Це пов'язано з тим, що компанія, яка постачає рідкий азот, допомагає доставляти рідкий кисень в лікарні, що створює нестачу водіїв для доставок на базу Ванденберг.
Постачання здійснюються Управлінням Пентагону (DLA) і його постачальником Airgas, які тепер докладають зусиль, щоб організувати транспортування необхідних компонентів настільки швидко, наскільки це можливо.
Місія Landsat 9 загальною вартістю 885 мільйонів доларів стане дев'ятою програмою Landsat в історії. Головне завдання - забезпечити моніторинг і управління земельними ресурсами на кшталт води, лісів і сільськогосподарських угідь.
Перший супутник в рамках програми вивели на орбіту ще в 1972 році, а Landsat 9 покликаний замінити Landsat 7, який перебуває в космосі з 1999 року.
Новий супутник буде працювати в тандемі з Landsat 8, які працюють з 2013 року, знімки Землі будуть робити кожні вісім днів. Характеристики обладнання дозволяють помічати найменші зміни озер, річок і лісів по всьому світу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Нагадаємо, що в модулі "Заря" на МКС знайшли кілька тріщин. До цього тріщини виявляли в модулі "Звєзда".