Британський інженер, який займається розробкою вітрових турбін, розробив перший у світі вітрильник, який за рахунок енергії вітру розігнався до більш ніж 100 км/год по воді. Розробник новинки говорить, що подібне стало можливим завдяки оригінальній конструкції вітрила. Під час рекордного запливу вітрильник Sailrocket-2 керувався австралійцем Полом Ларсеном.
Згідно з даними офіційних документів Всесвітньої ради з вітрильних суден, Sailrocket-2 зміг без двигунів і палива розігнатися по воді до швидкості в 54,08 морського вузла або 100,1 км/год, що є світовим рекордом для суден Класу B. На рекордній швидкості Sailrocket-2 плив понад 500 метрів. У Всесвітній раді кажуть, що раніше рубіж в 100 км/год долали тільки моторні судна.
Розробники Sailrocket кажуть, що за своєю конструкцією вітрильник нагадує судно для кайт-серфінгу, однак на відміну від останніх він має додаткові стійки стабілізації і укріплену щоглу. Окрім того, якщо у кайт-серферів вітрильники мають по суті одну точку дотику води, то тут таких точок три, що знову-таки необхідно для підвищення стійкості. При цьому, тут дотримані всі обмеження, що накладаються на апарати подібного класу: одне вітрило, один серфер, ніяких моторів та генераторів.
Команда Sailrocket говорить, що рекордна швидкість ними була досягнута під час запливу в Намібії, де зараз уздовж берегової лінії дуже вдало «лягли вітри по траєкторії». Родзинкою конструкції човна є те, що він здатен розігнатися до швидкості, яка вдвічі перевищує швидкість вітру. Так під час запливу швидкість вітру становила 27 вузлів, а апарат розвинув швидкість в 54 вузла. !zn
Читайте також:
Яхта «Скорпіус» повернулася в Севастополь після плавання навколо Південного і Північного полюсів
Ураган «Сенді» обрушився на США: 70 загиблих, Нью-Йорк підтоплений і знеструмлений (ВІДЕО)