Витік повітря на МКС триває, незважаючи на зусилля, здійснені екіпажем. Російські космонавти вже залатали дві тріщини в корпусі станції, повідомляє «Популярная механика».
Космонавт «Роскосмосу» Сергій Рижиков повідомив в Центр управління польотами, що тиск в проміжній камері модуля «Звєзда» в суботу становило 678 міліметрів ртутного стовпа. У п'ятницю після закриття люка він становив 730 міліметрів ртутного стовпа. Тобто, за 11,5 годин тиск у камері знизився на 52 міліметра ртутного стовпа.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
У 2019 на МКС було зафіксовано невеликий витік повітря. У серпні та вересні цього року екіпаж станції двічі закривав люки в модулях, щоб перевірити їхню герметичність. У жовтні 2020 року вдалося з'ясувати, що джерело витоку знаходиться в російському модулі "Звєзда".
Пізніше стало відомо, що в корпусі знаходиться і друга тріщина. Через негерметичність, яка еквівалентна отвору діаметром 0,2 міліметра, тиск повітря на станції падає за добу до 0,4 міліметра ртутного стовпа, однак це далеко до аварійних значень - від 0,5 міліметра на хвилину.