Витік охолоджуючої рідини з корабля "Союз МС-22" не становить небезпеки для екіпажу МКС

Поділитися
Витік охолоджуючої рідини з корабля © Популярная механика
Але до кінця грудня фахівці вирішать, на якому космічному кораблі проводитиметься ротація на МКС – пошкодженому чи новому, який поки що перебуває на стадії випробувань.

Російська космічна корпорація "Роскосмос" заявила в понеділок, що витік охолоджуючої рідини з російської космічної капсули, прикріпленої до Міжнародної космічної станції, не вимагає евакуації екіпажу, але агентство не виключає можливості запуску запасної капсули, якщо це буде потрібно.

Роскосмос повідомив, що до Нового року група експертів визначить, чи капсула "Союз МС-22" може бути безпечно використана екіпажем для запланованого повернення на Землю або її слід замінити.

У повідомленні йдеться, що наступний запланований запуск корабля "Союз" відбудеться у березні, але за потреби його можна прискорити.

Витік охолоджуючої рідини з корабля "Союз МС-22" був помічений минулого тижня, коли двоє російських космонавтів збиралися зробити плановий вихід у відкритий космос. Російська служба управління польотами перервала вихід, коли наземні фахівці побачили потік рідини та частинок, що виходять із корабля "Союз".

Роскосмос і НАСА заявили, що інцидент не становить небезпеки для екіпажу станції. Роскосмос заявив, що витік міг бути викликаний потраплянням мікрометеориту або шматка космічного сміття в один із зовнішніх радіаторів космічного корабля.

У понеділок корпорація повідомила, що через витік температура у відсіку екіпажу капсули піднялася до 30 градусів за Цельсієм. Точніше,як повідомили в Роскосмосі, температура у відсіку обладнання спочатку піднялася до 40 градусів, але знизилася до 30- ти, після того, як наземні фахівці переключили деякі системи корабля.

Роскосмос повідомив, що екіпаж використав вентилятори російського сегмента для подачі холодного повітря в капсулу, щоб знизити температуру в кабіні до комфортного рівня.

Підвищення температури на космічному кораблі "Союз МС-22" допустиме і не є критичним для функціонування обладнання та здоров'я екіпажу у разі потреби його знаходження в кораблі", - заявили в Роскосмосі, додавши, що випробування системи управління корабля показали, що на неї інцидент не вплинув.

У космічній корпорації повідомили, що огляд поверхні капсули за допомогою камери на роботизованому маніпуляторі допоміг виявити місце витоку рідини, що охолоджує.

Космонавти Прокоп'єв, Петелін та астронавт NASA Френк Рубіо використали "Союз МС-22" для прибуття на Міжнародну космічну станцію у вересні, і вона служила рятувальною шлюпкою для екіпажу. Капсула мала доставити їх назад на Землю в березні в рамках регулярних ротацій.

Роскосмос повідомив, що наступний космічний корабель "Союз" - "Союз МС-23" - вже пройшов частину випробувань у рамках підготовки до запланованого на березень запуску. За потреби запуск може бути прискорений.

Директор Роскосмосу Юрій Борисов сказав журналістам у понеділок, що фахівці проаналізують стан корабля та ухвалять рішення про подальші дії приблизно 27 грудня. Він сказав, що пробоїна в "Союзі" становить лише 0,8 міліметра.

"Якщо ситуація буде під контролем і ми будемо повністю впевнені у працездатності корабля, то його буде використано для запланованого повернення екіпажу", - сказав Борисов. "Якщо ситуація набуде іншого обороту, у нас, безумовно, є резервні варіанти".

Разом із Прокоп'євим, Петеліним та Рубіо на космічному форпості знаходяться ще чотири члени екіпажу: астронавти NASA Ніколь Манн та Джош Кассада, Коїчі Ваката з Японського агентства аерокосмічних досліджень та Ганна Кікіна з Роскосмосу.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі