Пилова буря вплинула на зміну сезонів на Марсі

Відео
Поділитися
Пилова буря вплинула на зміну сезонів на Марсі Пилові бурі на Червоній планеті вплинули на зміну сезонів © Скріншот з YouTube
Пилові бурі здатні сильно впливати на погоду і температуру на Марсі.

Команда планетологів з'ясувала, що глобальна пилова буря, яка бушувала на Марсі у 2018 році, сильно вплинула на полярні вихори планети, повідомляє Science Daily. Три роки тому ця буря фактично знищила запущений агентством NASA марсохід Opportunity.

Дослідники з британського Відкритого університету показали результати аналізу спостережень за атмосферою Марса, які проводили за допомогою орбітальних апаратів Trace Gas Orbiter і Mars Reconnaissance Orbiter.

Для того, щоб зрозуміти те, як вплинула буря на полярні вихори, вчені вивчали і аналізували отримані дані з літа 2018 року, коли на Марсі вирувала потужна глобальна пилова буря. 

Кілька невеликих пилових бур на Марсі об'єдналися в одну велику, яка охопила всю планету і вкрила майже усю її поверхню. Вчені вважають, що через цей катаклізм на планеті припинилася зима в південній півкулі.

В результаті штормова пилова буря перемістила частину своєї маси на південний полюс. Цим вона знищила холодний вихор, і тому там настала рання весна. Це схоже на те, коли вкриваєшся теплою ковдрою з ніг до голови, і за лічені хвилини тіло зігрівається.

Точно так само і тут, пил повністю окутав планету, це викликало зігрівальний ефект для цілої планети. У північній півкулі вплив бурі був не таким сильним, тому тут зміна сезонів пройшла за розкладом.

Вчені з Великої Британії наголосили, що такі пилові бурі, як та, яка була у 2018 році допоможе краще пізнати та зрозуміти кліматичну історію Марса.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Нагадаємо, що вчені розповіли про внутрішню будову Марса і його ядро. Вони дізналися, що марсіанська кора тонша, ніж очікувалося, а також може складатися з трьох окремих шарів. Її товщина складає 20 кілометрів, якщо вона складається з двох шарів, і 37 кілометрів, якщо з трьох. А ядро Червоної планети виявилося величезним і рідким.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі