Вчені Брістольського університету розробили систему, яка створює відчутні тривимірні зображення за допомогою ультразвукових хвиль, які фокусуються над проекцюючим пристроєм. Таким чином, ця система дозволяє торкатись об'ємних зображень голими руками, пише Hi-News.ru із посиланням на New Scientist.
Нову технологію планують використовувати в медицині. Наприклад, хірурги зможуть тактильно дослідити знімки, отримані методом комп'ютерної томографії. Передбачається також, що технологія також може використовуватися для захисту сенсорних екранів (банкоматів, інформаційних кіосків і т. д.) від хвороботворних мікробів.
Також нова система дасть можливість відвідувачам музеїв "помацати цінні експонати", в той час як реальна річ буде знаходитися за склом.
В основі розробки лежить вдосконалена технологія тактильного зворотного зв'язку UltraHaptics. При впливі на голограму вона формує спрямований ультразвук, який чинить тиск на пальці і долоні користувача. Датчик Leap Motion відстежує положення рук користувача. В результаті цього і створюється відчуття зіткнення з реальним предметом.
Винахід стане корисним і в сфері розваг. Дослідники стверджують, що можливість бачити предмети і чіпати їх руками допоможе куди глибше зануритися у світ віртуальної реальності.
Поки вчені змогли змусити систему відтворювати нескладні геометричні форми, такі як куля і піраміда. Для подальших розробок досліджували шукають спонсорів.
Раніше вчені надрукували лінзи з функцією відео на 3D-принтері.