ВІЛ-інфекція перетворилася на хронічне захворювання

Поділитися
ВІЛ-інфекція перетворилася на хронічне захворювання ВІЛ-інфекція перестала бути смертельним захворюванням © medicalj.ru
Захворювання стало в один ряд з діабетом, гіпертензією та іншими серцево-судинними захворюваннями.

За тридцять років ВІЛ-інфекція перетворилася з смертельно небезпечної хвороби на хронічну, розвитком якої лікарі можуть керувати. Цьому посприяв прогрес в області медицини і фармацевтики. Повідомлення про це було опубліковано в блозі Discover.

Середній вік смерті ВІЛ-інфікованих пацієнтів зріс порівняно з 1987 роком. За даними Центру з контролю і запобігання захворювань, у США середній вік смерті ВІЛ-інфікованих чоловіків виріс на 39% і становить 50,8 років порівняно з 37,9 роками у 1987 році. Для жінок середній вік смерті виріс на 41,2% і становить 49,7 років проти 35,3 років у 1987 році.

Збільшення тривалості життя ВІЛ-інфікованих людей пов'язане зі своєчасним початком лікування і легшому доступу до довгострокової терапії та медичної допомоги. Дослідження показують, що ВІЛ-позитивні люди, які почали антивірусну терапію навіть при низькій кількості CD4 T клітин (показник депресії імунної системи), значно збільшили тривалість життя. Аналізи показали, що в їхньому організмі збільшився вміст CD4 клітин, що свідчить про відновлення імунної системи і управлінні вірусною інфекцією.

Читайте також: Швидкість зростання числа хворих Еболою лякає - ООН

Вірус імунодефіциту людини - ретровірус з роду лентивірусів, що викликає повыльно прогресуюче захворювання - ВІЛ-інфекцію. Вірус вражає клітини імунної системи, що мають на своїй поверхні рецептори CD4: Т-хелпери, моноцити, макрофаги, клітини Лангерганса, дендритні клітини, клітини мікроглії. В результаті робота імунної системи пригнічується і розвивається синдром набутого імунного дефіциту (СНІД): організм хворого втрачає можливість захищатися від інфекцій і пухлин, виникають вторинні опортуністичні захворювання, які не характерні для людей з нормальним імунним статусом. Без лікарського втручання ці захворювання викликають смерть пацієнта у середньому через 9-11 років після зараження.

Раніше повідомлялося про те, що вчені успішно випробували щеплення від ВІЛ. Вчені навчили імунну систему гризунів розпізнавати частки ВІЛ за допомогою "коктейля" з особливих білків, схожих за структурою на частини оболонки вірусу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі