Як відзначають вчені, щоб тварина могла висиджувати яйця, необхідно дотримуватися кількох умов, і головна з яких - технічна можливість висиджування. Якщо дорослий птах дуже важкий, а шкаралупа недостатньо міцна, батьки можуть розчавити кладку. Неможливість визначення виду пташеня, що не вилупилося, ускладнює співвіднесення розмірів і матеріалу яєць і маси дорослих особин, тому дослідникам довелося вдатися до аналізу непрямих даних.
У ході дослідження вчені спиралися на розрахунки маси тіла 21 виду викопних птахів, які мешкали на планеті в мезозойську еру. Крім того, враховувалися також розрахунки розмірів яєць і дані про структуру шкаралупи. Мінімальний діаметр яєць вчені оцінили по відстані між тазовими кістками, яка у птахів мезозойської ери виявилася трохи меншою, ніж у сучасних. Оцінка середнього для викопних птахів співвідношення довжини і ширини яйця дозволила отримати уявлення про масу самих яєць; разом з розрахунками міцності шкаралупи ці дані дозволили вченим зробити висновок про те, що викопні птахи не могли висиджувати своїх пташенят; деякі з них були на 10-30% важчими за граничну вагу, яку могла витримати шкаралупа.
Згідно з цими висновками, птахи навчилися висиджувати яйця через сотні мільйонів років після появи.
Раніше повідомлялося про те, що вчені представили нову версію загибелі динозаврів. На думку вчених, падіння астероїда на мексиканському півострові Юкатан спричинило масштабні виверження вулканів на території сучасної Індії. Значна кількість вуглекислоти і сірководню в результаті даних вивержень потрапили в атмосферу і світовий океан, що призвело до справді глобальної катастрофи.