Відома онлайн енциклопедії Wikipedia втрачає авторів, які пишуть статті англійською мовою, що негативно позначається на скарбниці знань для користувачів інтернет, яка постійно оновлюється, йдеться в науковому журналі American Behavioral Scientist.
За даними дослідника Аарона Халфакера (Aaron Halfaker) з університету Міннесоти, у 2007 році англомовних авторів статей Вікіпедії налічувалося 56 тисяч, у 2012 році їх вже всього 35 тисяч. Причина, ймовірно, криється в ускладненій процедурі створення статей і внесення поправок у вже існуючі, зазначив Халфакер і його колеги-дослідники.
"Wikipedia переросла з енциклопедії, в якій кожен (користувач) міг внести поправки, в енциклопедію, де користувач повинен подолати байдужу стіну автоматичної відмови (зміни даних) і, як і раніше мати бажання добровільно жертвувати часом і енергією для редакції",- йдеться у статті дослідників. Це призводить до ситуації, коли найбільший у світі інформаційний веб-сайт втрачає англійських авторів і, як наслідок, втрачає свою можливість залишатися оперативними джерелом знань в онлайн режимі, йдеться у висновку доповіді.
Незважаючи на негативний висновок дослідників у доповіді, Wikipedia є найбільшою у світі онлайн-енциклопедією. Проект налічує більше 23 мільйонів статей 285 мовами світу. !zn
Читайте також:
Британських піарників зловили на редагуванні Вікіпедії
Зареєстрований 100 000-й автор української "Вікіпедії"
Українці читають англійську Вікіпедію частіше за українську