Спалах, який стався на зворотному боці Сонця, призвів до магнітної бурі середньої сили на Землі, яка накрила планету 15 березня. Виверження було зафіксовано 11 березня Обсерваторією сонячної динаміки NASA та обсерваторією SOHO, повідомляє Space.com.
Остання зафіксувала також викид темної плазми, відомої як корональний викид маси. Він стався у південно-східній частині Сонця.
Ця темна плазма не є темною в розумінні темної матерії або темної енергії. Скоріше вона просто холодніша і менш яскрава, ніж зірка за нею, але щільніша, ніж газ, що оточує атмосферу Сонця.
Вчені прогнозували, що корональний викид маси може призвести до магнітної бурі 15 березня, що й сталося. Він також супроводжувався сильними полярними сяйвами. Крім того, фізик Кіт Стронг заявив, що буря призвела до перебоїв з радіозв'язком біля полюсів Землі, а також може перешкодити авіарейсам над цими регіонами.
Хоча більшість таких штормів не суттєво впливають на Землю, особливо сильні сонячні бурі можуть завдати шкоди земним технологіям. Один з таких штормів, Керрінгтонська подія 1859 року, викликав масові збої в роботі телеграфу по всьому світу і створив полярні сяйва набагато далі від полюсів, ніж зазвичай.
Нагадаємо, вчені також дали прогноз магнітних бур на березень.