Це підтверджує, що незвично високий вміст метану в атмосфері Червоної планети, який було зафіксовано минулого тижня, був одним з перехідних шлейфів, які вже спостерігалися і раніше. Раніше дослідники помітили сезонне підвищення і зниження концентрації метану в повітрі, але так і не змогли виявити закономірності в появі шлейфів.
"Інтрига з метаном триває. Ми мотивовані як ніколи, щоб продовжувати вимірювання і напружувати наші мізки, щоб з'ясувати, як метан поводить себе в атмосфері Марса", - заявив один з учасників місії Curiosity Ашвін Васавада.
У марсохода немає інструментів, які дозволили б йому точно визначити, є чи походження метану біологічним або геологічним. Подальші спостереження за метановими шлейфами і дані інших місій можуть допомогти вченим визначити джерело їхнього походження.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше міжнародна група вчених провела комплексний аналіз поверхні Марса і виявила скам'янілості, у яких, імовірно, могли зберегтися сліди життя. За словами дослідників, виявлені ними поклади заліза нагадують залишки на Землі, у яких знаходилися копалини.