Відкрито новий вид мавп, які виготовляють кам'яні знаряддя праці

Поділитися
Відкрито новий вид мавп, які виготовляють кам'яні знаряддя праці Капуцини здатні виготовляти знаряддя праці
Чорнополосі капуцини виготовляють знаряддя праці, схожі на ті, які використовувалися давніми предками людини.

Вчені заявили про те, що бразильські мавпи капуцини здатні "випадково" виготовляти знаряддя праці, схожі на ті, якими користувалися предки людини. Висновки вчених були опубліковані в журналі Nature.

Автори дослідження помітили, що капуцини часто відвідують схили пагорбів і гір, де є легкодоступні камені. Капуцини беруть ці камені і методично кидають їх вниз зі схилу або оббивають їх об інші булижники.

У результаті камені розколюються на безліч трісок, що нагадують примітивні знаряддя праці, які знаходили поруч з рештками Людини вмілої і деяких австралопітеків. Дослідники зафіксували в загальній складності 100 випадків подібної поведінки з камінням.

Разом з тим, мавп цікавлять не знаряддя праці, які виходять в результаті подібних маніпуляцій, а солі і мікроелементи, які містяться всередині каменів. Відповідно, капуцини ніколи не використовували знаряддя праці "за прямим призначенням".

На думку дослідників, артефакти, які раніше вважалися однозначним доказом еволюції людини, могли з'явитися схожим шляхом.

"Наше відкриття не означає, що перші зразки знарядь праці, знайдені в древніх породах у Східній Африці, не були зроблені нашими предками. З іншого боку, воно змушує нас замислитися про те, як виникла традиція виготовляти знаряддя праці, і породжує сумніви в тому, що для їхнього створення був необхідний високий рівень когнітивного розвитку і особлива анатомія рук", - заявив Томос Проффітт з Оксфордського університету.

Раніше вчені провели експеримент, в рамках якого довели, що тварини з великим розміром мозку по відношенню до маси тіла володіють більш високим інтелектом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі