Вересень 2023 року став найспекотнішим в історії спостережень з «надзвичайним» відривом

Поділитися
Вересень 2023 року став найспекотнішим в історії спостережень з «надзвичайним» відривом Вересень 2023 року став рекордно спекотним © depositphotos/adogslifephoto
Середня температура була майже на градус вищою, ніж у 1991-2020 роках.

Служба відстеження змін клімату Copernicus заявила про те, що середня глобальна температура вересня 2023 року била рекорди з настільки вражаючою різницею, що експерти в галузі клімату досі не можуть пояснити цей феномен, повідомляє Euronews.

При цьому рекордно спекотний вересень слідував за рекордно спекотним літом 2023-го.

Середня глобальна температура минулого місяця була на 0,93°C вищою за середню температуру за вересень 1991-2020 років. Це найбільший відрив із середньою температурою за 83 роки, які служба Copernicus веде спостереження.

У той час як високі температури липня та серпня не стали повною несподіванкою, оскільки цим місяці традиційно тепліші, вересень зробив вченим сюрприз. Дослідники назвали середню температуру вересня «найбільшою аномалією чи відхиленням від норми».

«Це не химерна статистика погоди. Це смертний вирок для людей та екосистем. Він знищує активи, інфраструктуру, врожай», - заявила вчений-кліматолог Імперського коледжу Лондона Фрідерика Отто.

Служба Copernicus підрахувала, що середня температура вересня склала 16,38 градуса Цельсія, що на півградуса вище за рекорд, встановлений у 2020 році. За кліматичними мірками, це величезний стрибок.

Спекотна погода встановилася у всьому світі. Вчені вважають, що вона пов'язана зі стійким теплом у світовому океані, який у вересні не охолонув, як завжди, і був рекордно спекотним з весни.

Земля невблаганно рухається до того, щоб 2023 рік став найспекотнішим роком в історії спостережень, із середньою температурою на 1,4 градуса Цельсія вище за доіндустріальний рівень. Вересень, що минув, був на 1,75 градуса Цельсія спекотнішим, ніж у середині 1800-х років. При цьому, у 2015 році світові лідери домовилися стримувати глобальне потепління в межах 1,5 градусів Цельсія вище за доіндустріальний рівень.

Нагадаємо, за даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, середня температура повітря цього літа в Києві склала +21,6ºС, що на 1,2ºС перевищило кліматичну норму. Це забезпечило йому шосту позицію серед найтепліших у столиці з 1881 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі