Велика Британія визнала восьминогів та крабів «істотами, що відчувають»

Поділитися
Велика Британія визнала восьминогів та крабів «істотами, що відчувають» Влада Великої Британії визнала, що восьминоги можуть відчувати біль © unsplash.com
Тепер ці істоти будуть під захистом, як і хребетні.

Влада Великої Британії офіційно визнала восьминогів і крабів сентієнтними (такими, що відчувають) істотами. Це означає, що тепер вони під захистом, як і хребетні, повідомляє Science alert.

Чиновники Великої Британії пояснили, що вченим тепер відомо, що ці істоти можуть відчувати біль, тому вони заслуговують на захист такого роду.

Головоногі молюски (восьминоги та кальмари), а також десятиногі (краби та омари) давно знаходяться під захистом у таких країнах як Норвегія, Швеція та Австрія. Оновлення Закону про тварин Великої Британії, в якому охоронятимуться десятиногі та головоногі молюски, а також усі хребетні тварини, від жаб до собак, слідує за оглядом понад 300 наукових досліджень Лондонською школою економіки та політичних наук.

"Сентієнтність - це здатність відчувати почуття, такі як біль, задоволення, голод, спрага, тепло, радість, комфорт і збудження", - заявили вчені у своєму звіті.

Дослідники оцінили вісім показників чутливості цих безхребетних, включаючи здатність до навчання, наявність больових рецепторів та їхній зв'язок з мозком, реакцію на анестетики та поведінку, яка продемонструвала захист від травми. Вчені заявили, що незважаючи на те, що ці істоти пізнають навколишній світ не так, як люди, вони все ж таки можуть відчувати задоволення і біль.

Здатність відчувати ці почуття виникла у них багато в чому завдяки розвиненій нервовій системі.

Головоногі молюски чітко продемонстрували свій неймовірний інтелект. Каракатиці, наприклад, можуть проходити когнітивні тести, розроблені для дітей, у той час як восьминоги можуть розпізнавати окремих людей, пам'ятати, як вирішувати головоломки, з якими вони стикалися раніше, і вони є відомими майстрами втечі.

Крім того, вони відчувають біль і, опинившись у пастці в умовах відсутності стимуляції, засмучуються і сумують, як і люди. Вони можуть навіть мріяти.

Хоча про це не так добре відомо як про восьминогів, краби продемонстрували здатність до навчання через асоціації. Вони можуть навчитися орієнтуватися у складних лабіринтах, а також розпізнати та пам'ятати, що фальшива чайка не несе загрози для них. Краби здатні відчувати біль, демонструють захисну поведінку та вчаться уникати його, а також страждають від надмірного шуму.

Вчені відзначають, що хоча ці характеристики відсутні для деяких видів, які тепер будуть знаходитися під захистом, це скоріше свідчить про нестачу проведених досліджень, а не про їх відсутністю. Тому дослідники рекомендують розширити охоронний статус на всіх тварин цих двох груп.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені з'ясували, що семирукі восьминоги навчилися полювати, використовуючи при цьому жалчі органи мертвих медуз. За свідченням вчених, перед з'їданням медузи були розірвані на шматки і потім проковтнуті, залишені були лише ті частини, де містяться клітини, що жалять.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі