Величезне "серце" на поверхні Плутона: вчені розібралися, звідки воно взялося

Поділитися
Величезне © NASA
Дослідження може допомогти надалі зрозуміти, як виникла карликова планета.

Величезне "серце" на поверхні Плутона інтригує астрономів з того часу, як космічний апарат NASA "Нові горизонти" зафіксував його на фото в 2015 році. Нещодавно дослідники з'ясували ймовірну причину появи цього об'єкта, що може відкрити нові підказки про походження карликової планети, пише CNN.

Особливість названа "Область Томбо" (Tombaugh Regio) на честь астронома Клайда Томбо, який відкрив Плутон у 1930 році.

Десятиліттями подробиці про висоту, геологічний склад і чітку форму Tombaugh Regio, а також його високовідбивну поверхню – яскравішого білого кольору, ніж решта Плутона, не піддавалися поясненню.

У глибокому басейні під назвою Sputnik Planitia, що становить "ліву частку серця", знаходиться більша частина азотного льоду Плутона.

Площа басейну становить 1,200 на 2,000 кілометрів, що еквівалентно приблизно чверті території США, але при цьому він знаходиться на 3-4 кілометри нижче, ніж більша частина поверхні планети. Водночас у правій частині серця також є шар азотного льоду, але він набагато тонший.

Завдяки новому дослідженню Sputnik Planitia міжнародна група вчених встановила, що серце утворилося внаслідок катаклізмічної події. Дослідники дійшли висновку, що планетарне тіло діаметром близько 700 кілометрів (приблизно вдвічі більше за ширину Швейцарії), швидше за все, зіткнулося з Плутоном на самому початку історії карликової планети.

"Ми звикли думати про зіткнення планет як про неймовірно інтенсивні події, в яких можна не звертати уваги на деталі, за винятком таких, як енергія, імпульс і щільність. Але в далекій Сонячній системі швидкості набагато повільніші, а твердий лід міцний, тому потрібно бути набагато більш точним у розрахунках", – каже співавтор дослідження Ерік Асфауг, професор Місячної та планетарної лабораторії Університету Арізони.

Дослідники вважають, що нова теорія про серце Плутона може пролити світло на те, як сформувалася карликова планета. Походження Плутона залишається туманним, оскільки він знаходиться на краю Сонячної системи і був вивчений зблизька лише місією "Нові горизонти".

"Плутон – це величезна країна чудес з унікальною та захоплюючою геологією, тому більш творчі гіпотези для пояснення цієї геології завжди корисні. Додаткову інформацію про надра Плутона ми зможемо отримати, тільки відправивши на його орбіту космічний апарат, який, можливо, буде оснащений радаром, здатним збирати інформацію під кригою", – каже Келсі Сінгер, головний науковий співробітник Південно-Західного дослідницького інституту в Боулдері.

Нагадаємо, раніше вчені заявили, що знайшли сліди існування ще однієї планети у Сонячній системі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі