Вчений запропонував зупиняти цунамі за допомогою звуку

Поділитися
Вчений запропонував зупиняти цунамі за допомогою звуку Енергія цунамі може бути розсіяна ще до того, як хвиля досягне берега
Глибинні звукові коливання можуть послаблювати енергію цунамі.

Фізик з Кардіфського університету Усама Кадрі запропонував незвичайний спосіб зупинити цунамі. На думку дослідника, цього можна досягти за допомогою гравітаційних звукових хвиль. Свої висновки вчений опублікував у журналі Heliyon.

Такі хвилі в природних умовах виникають в океані в результаті зсувів, підводних землетрусів, вибухів та інших подібних подій. Подорожуючи на глибині зі швидкістю звуку, вони часто передують наближенню хвилі самого цунамі.

Гравітаційні звукові хвилі несуть велику кількість енергії і відіграють значну роль у перемішуванні мінеральних речовин і тепла в океані. Проведені Кадрі розрахунки показали, що гравітаційної енергії звукової хвилі цілком достатньо для того, щоб розсіяти енергію цунамі до того, як хвиля наблизиться до берега.

Варто відзначити, що на даний момент пропозиція вченого є лише теоретичною моделлю, оскільки способів виявлення гравітаційних звукових хвиль та їхнього спрямованого руху поки немає.

Раніше повідомлялося про те, що вчені вважають, що найглибші землетруси можуть виявитися сезонними явищами. За словами вчених, сезонна тенденція не спостерігається для дрібних землетрусів або невеликих поштовхів. Сезонними є землетруси магнітудою вище 7 балів і що відбуваються на глибині понад 500 кілометрів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі