Як зазначає видання, отримане зображення підтверджує припущення про те, що всі галактики Всесвіту знаходяться всередині "космічної павутини", що складається з "ниток" темної матерії, яку до цього не вдавалося виявити. У ході дослідження вчені скомбінували зображення 23 тисяч пар галактик, розташованих на відстані 4,5 мільярдів світлових років від Землі, які були отримані з допомогою гравітаційного лінзування. У результаті дослідникам вдалося отримати зображення "мосту" темної матерії між двома галактиками, які розташовуються на відстані 40 мільйонів світлових років один від одного.
За оцінками вчених, на частку темної матерії припадає 25% маси Всесвіту. Вона не випускає електромагнітного випромінювання і не взаємодіє з ним. В результаті вона абсолютно прозора, і її неможливо побачити звичайним способом. Тим не менш вона має гравітацію, впливаючи на рух галактик і розподіл речовини у Всесвіті, формуючи її структуру з великими комірками.
Раніше вчені припустили наявність навколо Землі "волосся" з темної матерії. Волоски темної матерії мають корінням, яке розташовується приблизно за мільйон кілометрів від поверхні Землі, і кінчиками, розташованими за два мільйони кілометрів. Концентрація частинок в коренях є найвищою, до мільярда разів вище середньої.