Властивості бактерії Mycobacterium vaccae, спочатку виділеної з бруду і коров'ячого гною, досліджують у багатьох областях медицини. Вакцину на основі цієї бактерії пропонують використовувати в терапії туберкульозу, астми, псоріазу та екземи. В ході нового дослідження учені спостерігали за тим, як вакцина знижує небезпечний вплив стресу на організм.
Після цього вчені виявили, що в гіпокампі гризунів значно підвищився вміст інтерлейкіну 4 - це з'єднання блокує деякі запальні процеси в мозку. Потім щурів піддавали стресу за допомогою декількох ударів електричним струмом. У тварин, які отримали вакцину, виявили більш низький рівень білка HMGB1 (амфотерину), який може вивільнятися з пошкоджених клітин і зв'язуватися з рецептором вродженого імунітету TLR4, викликаючи запалення. Навпаки, рівень "захисного" білка CD200R1, блокуючого запальні процеси, у щурів виявився вищим норми. Невакциновані гризуни після ударів струмом поводили себе спокійніше, ніж тварини з контрольної групи.
За словами дослідників, саме протизапальна активність препарату на основі Mycobacterium vaccae може зробити його надійним засобом проти посттравматичного стресового розладу і афективних розладів депресивного та біполярного розладу.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили в мозку людини два кластера генів, які відповідають за розвиток інтелекту. В ході досліджень вчені встановили, що ці ж гени в зміненому стані можуть призвести до епілепсії та когнітивного дисбалансу.