Діти страждали від агресивної форми лейкемії. Вони пройшли лікування, яке об'єднало терапію, засновану на химерних антигенних рецепторах, і технологію редагування геному. Химерні антигенні рецептори – це білки, що поєднують фрагменти антитіл, що володіють здатністю зв'язуватися з конкретними антигенами, з сигналізують доменами, здатними активувати Т-клітини, які відіграють важливу роль в імунній відповіді. Така комбінація використовує для боротьби з раком власні імунні клітини пацієнта, відредаговані для успішного протистояння хвороби.
Разом з тим, діти вже отримували хіміотерапію, також їм були пересаджені стовбурові клітини. Тому не можна однозначно сказати, наскільки великим був внесок цієї процедури в вилікування від раку. Тим не менш лікарі вважають такий підхід перспективним і потенційно придатним для лікування раку і відзначають необхідність більшої кількості клінічних випробувань.
Раніше повідомлялося про те, що українські вчені винайшли протираковий засіб на основі чорних антарктичних дріжджів Nadsoniela nigra. Дослідження українських вчених-мікробіологів можуть допомогти в боротьбі з раком.