Вчені з проєкту Virtual Telescope отримали знімки астероїда (52768) 1998 OR2, який пролетить повз Землю 29 квітня. Як повідомляє Space.com, NASA відносить астероїд до класу потенційно небезпечних. На отриманих знімках він помітний як маленька яскрава цятка.
Діаметр небесного тіла становить від 1,8 до 4,1 кілометра. Незважаючи на те, що розміри астероїда вселяють побоювання, він не представляє ніякої небезпеки для Землі. В момент максимального зближення він пройде на відстані 6,3 мільйона кілометрів від нашої планети, тобто в 16 разів далі, ніж Місяць.
NASA відносить астероїд до класу "потенційно небезпечних" не тому, що він цього разу він може зіткнутися з Землею, а тому, що він відповідає деяким критеріям агентства. Так, потенційно небезпечними вважаються всі небесні тіла, які підійдуть до планети на відстань менше 7,5 мільйонів кілометрів.
Наступного разу астероїд зблизиться із Землею 18 травня 2031 року, тоді відстань до планети складе 19 мільйонів кілометрів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше міжнародна група вчених виявила в астероїдах рибозу та інші цукри, які можуть утворювати ДНК і РНК. Відкриття стало ще одним аргументом на користь гіпотези про те, що життя на Землі виникло в результаті бомбардування астероїдами.