Вченим вдалося знайти капсулу з грунтом астероїда Рюгу в австралійській пустелі

Поділитися
Вченим вдалося знайти капсулу з грунтом астероїда Рюгу в австралійській пустелі Капсула з грунтом приземлилася в австралійській пустелі © JAXA
Зразки грунту зібрала станція «Хаябуса-2».

Команда дослідників знайшла в Австралії капсулу з грунтом астероїда «Рюгу», який зібрала автоматична міжпланетна станція «Хаябуса-2». Як повідомляє ВВС, контейнер з породою приземлився на парашуті недалеко від космодрому Вумера в Південній Австралії в суботу ввечері.

Сама капсула була виявлена в піщаному грунті, а парашут зачепився за дерево.

««Хаябуса-2» вдома. Ми забрали скриньку зі скарбами», - заявив керівник місії Юічі Цуда на пресконференції. Він додав, що контейнер не пошкоджено і команда в Японії з нетерпінням чекає на нього.

На камерах капсула була схожа на вогняну кулю, вона мчала до Землі на швидкості 11 кілометрів на секунду, а після для уповільнення спуску розкрила парашути. Після цього капсула почала передавати сигнал з інформацією про своє місцезнаходження.

Сатору Наказава з Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA), який брав участь в пошуковій операції, описав свої враження: "Ми полетіли туди на гелікоптері, і вона випромінювала сигнал. Але в той час ще було темно, тому було незрозуміло, де саме вона знаходиться. Я дуже нервував... Потім зійшло сонце, і ми змогли побачити, що капсула дійсно на місці. ми подумали: "Вау, ми її знайшли!".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

«Хаябуса-2» була запущена 3 грудня 2014 року. Її основним завданням була доставка зразків грунту з астероїда Рюгу. На думку дослідників, вивчення хімічних властивостей його речовини дозволить вченим судити про склад протосонячної туманності.

Вранці 13 листопада минулого року "Хаябуса-2" включила свої двигуни в рамках маневру сходження з орбіти Рюгу і повернення до Землі. У цей момент вона перебувала на відстані 20,11 кілометра від поверхні астероїда. Через 15 хвилин команда місії отримала сигнал про успішне здійсненні маневру.

Оскільки біля станції залишився запас робочої речовини для двигунів, а наукове обладнання справно, вчені вирішили продовжити її дослідницьку програму. Основною ціллю станції став 30-метровий навколоземний астероїд 1998 KY26. У липні 2026 року стація пролетить поблизу додаткової цілі - 700-метрового астероїда 2001 CС21.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі