Британські вчені запропонували імплантувати мобільні пристрої у тіла людей, що дозволить відслідковувати не лише стан здоров'я людини, але й обмінюватися інформацією «від тіла до тіла».
Вчені британського Інституту електроніки, зв'язку та інформаційних технологій Королівського університету в Белфасті запропонували вирішити проблему розвитку дорогої інфраструктури мобільного інтернету з ультрависокою пропускною спроможністю, імплантовуючи мобільні пристрої в тіло людини. А саме вчені пропонують зробити носіями спеціальних передавачів звичайних користувачів.
«В останні роки було проведено значну кількість успішних досліджень, присвячених розробці антен і систем, призначених для обміну інформацією по всій поверхні людського тіла. Проте досі мало що робилося для вирішення наступного завдання, яке є останнім бар'єром у розвитку бездротового зв'язку: як цю інформацію ефективно передати за межі тіла», - розповів керівник проекту Саймон Коттон.
«Між тим наявність мереж від тіла до тіла - (body-to-body networks, BBNs) могла б принести величезні соціальні вигоди, наприклад, це серйозно поліпшило систему охорони здоров'я шляхом використання натільних датчиків для широкого оперативного моніторингу стану пацієнта і його лікування. У результаті значно знизилося б навантаження на бюджети медичних установ, а допомога на дому стала б нарешті реальністю», - продовжив учений.
Виграла б від цього і спортивна сфера (точний моніторинг стану, управління тактичними побудовами в командних видах спорту та інше), і світ мобільних ігор, та й, напевно, все інше.
«BBNs могли б також призвести до скорочення числа базових станцій мобільного зв'язку, особливо в районах з високою щільністю населення. Несприятливі наслідки для здоров'я були б ліквідовані, громадськість заспокоїлася б», - зазначив Коттон.
Ірландські вчені вважають, що 2014 року буде розповсюждено вже 400 мільйонів таких бездротових пристроїв.
За матеріалами Компьютлента