Вчені зі Словенії розробили «рідкий» лазер на основі оптичних резонаторів Брегга, здатний випромінювати світло у всіх напрямках одночасно.Вчені зі Словенії розробили «рідкий» лазер на основі оптичних резонаторів Брегга, здатний випромінювати світло у всіх напрямках одночасно.Традиційні твердотільні лазери - надійна і міцна річ, але вони випромінюють світло лише в одному напрямку. Ця технологічна розробка може знайти застосування у безлічі сфер, включаючи голографічні дисплеї.
За словами винахідників, Матьяса Хумара (Matjaz Humar) та Ігоря Мюзевіча (Igor Musevic), вони розробили «3D-мікролазери, самостворювані з холестеричних мікрокрапель рідких кристалів». Ці бульбашки створюються хімічним шляхом, а після того, як на них направляється випромінювання лазера, бульбашки випромінюють це світло у всіх напрямках. «Вчені намагалися створити подібні лазери з твердих матеріалів, проте уявіть, наскільки це важко - створити сотні мікроскопічних оболонок з оптичних матеріалів, які за своїми фізичними властивостями повинні бути ідентичними», - розповідає Мюзевіч. «Витонченість обраного нами підходу криється саме в тому, що ці краплі-«цибулини» створюються самі протягом часток секунди».
Творці додали, що лазер за необхідності можна налаштовувати, не здійснюючи заміну крапель. Налаштування здійснюється шляхом зміни температури лазера, а також введення в систему додаткового електричного поля. З приводу комерціалізації цієї перспективної технології поки не сказано ані слова, але ми впевнені, що подібні новини не змусять себе чекати.