Вчені навчилися керувати часом і простором

Поділитися
Британські вчені просунулися на крок вперед у бік створення установки, що дозволяє здійснювати маніпуляції з простором і часом. Вже зараз установка працює зі світлом таким чином, що якісь предмети або події вдається приховати від людського погляду.

Британські вчені просунулися на крок вперед у бік створення установки, що дозволяє здійснювати маніпуляції з простором і часом. Вже зараз установка працює зі світлом таким чином, що якісь предмети або події вдається приховати від людського погляду.

Вчені Імперського коледжу Лондона довели працездатність такої установки, принаймні короткочасну. Керівник групи вчених професор Мартін Макколл пояснив, що вся справа у перериванні променів світла, що видимі для людського ока. Прискорюючи передню частину променя і сповільнюючи задню, можна створити між ними прозір, заповнивши його якоюсь подією. А потім, знову загальмувавши передню частину променя і розігнавши задню, можна закрити цей пробіл до того, як промінь досягне людського ока. Таким чином, людина нічого не помітить.

Поки вчені навчилися «вирізати з життя» лише дві мільярдні частки секунди, але надалі вони розраховують «виключати з часу» цілі секунди і навіть хвилини.

«Уявіть собі камеру, спрямовану на сейф, яка знімає його в уповільненому режимі. Якщо злодій відкриває сейф, краде гроші і знову замикає його, і робить все це між кадрами, то при перегляді відзнятий камерою матеріал буде виглядати так, ніби нічого не сталося», - говорить професор Макколл.

«Ми показали, що, маніпулюючи з тим, як світло, що висвітлює подію, досягає глядача, можливо заховати плин часу. Якщо встати в кінці коридору і провести подібну маніпуляцію з людиною, що йде цим коридором, то для стороннього спостерігача вона буде переміщатися ривками. Тому теоретично ця людина зможе що-небудь зробити так, що спостерігач цього не помітить», - продовжив він.

Раніше вченим вже вдалося змусити світ огинати певні об'єкти, роблячи їх тим самим невидимими.

Але це зовсім інший винахід, запевнив дослідник Альберто Фавара. Тут світло не огинає об'єкти. «Уявіть собі, що ви хочете перейти дорогу, повну рухомих автомобілів, не зупиняючи там руху. Для цього ви уповільнюєте ті машини, які ще не досягли пішохідного переходу, а машини, які зараз проїжджають або вже проїхали його, ви прискорюєте. Завдяки цьому з'являється просвіт в гущі автомобілів, по якому пішохід може перейти дорогу. Хоча спостерігач, який був би на іншій ділянці дороги, бачив би безперервний потік машин», - розповів Фавара.

Щоб створити часовий проміжок тривалістю не менше двох мільярдних секунди, дослідникам знадобилося більше трьох кілометрів оптоволоконного кабелю, намотаного на котушку. При нинішніх технологіях, щоб приховати секунду часу, буде потрібно більше 300 млн км кабелю, але якщо швидкість світла вдасться знизити, то вдасться приховати з уваги і більш тривалі проміжки часу.

За матеріалами NEWSru.com

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі