Вчені звинуватили неандертальців в передачі вірусу папіломи європейцям

Поділитися
Вчені звинуватили неандертальців в передачі вірусу папіломи європейцям Неандертальці передали європейцям вірус папіломи © Naked Science
Дослідники простежили за еволюцією вірусу у людини і приматів.

Вчені з Університету Гонконгу заявили про те, що європейці могли отримати вірус папіломи людини від неандертальців. Як повідомляє N+1, дослідники встановили, що відділення найпоширеніших в Європі та Америці онкогенних вірусів, які відрізняються від типових для Африки, сталося близько 500 тисяч років тому і співпало з розділенням неандертальців і предків сучасних людей.

У ході дослідження вчені взяли віруси папіломи людини і приматів, доповнили їх новими, а потім побудували філогенетичні дерева. Виявилося, що близькоспоріднені патогени можуть мешкати у далеких один від одного господарях (наприклад, в людині і макаках) і навпаки, в одному хазяїні можна зустріти далекі один від одного штами. Дослідники пояснюють це нішовою спеціалізацією всередині господарів: ситуацією, коли предкові віруси спершу спеціалізувалися в межах загального предка мавп з різних тканин і зайняли кожен свою екологічну нішу, і вже потім кожна з отриманих ліній еволюціонувала незалежно від інших разом з господарем.

Потім дослідники більш детально простежив еволюцію вірусу HPV16, який може викликати онкологічні захворювання у людей і їхніх предків. Вчені проаналізували дані по 212 повним геномам цього штаму і 3256 частковим послідовностям, ізольованим у людей різного походження і виявили глибокі відмінності між вірусами, зарактерными для африканців і жителів Євразії і Америк.

У результаті було встановлено, що розділення вірусів сталося приблизно 500 тисяч років тому, тобто задовго до міграції предків людини за межі Африки. На думку дослідників, це пов'язано з розділенням неандертальців і предків людини. Останні могли одержати вірус після довгого періоду ізоляції, який тривав близько 400 тисяч років.

Раніше вчені встановили, що гени неандертальців викликають депресії, нікотинову залежність і захворювання шкіри у сучасних людей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі