Вважається, що сплески накопичення радіоактивних ізотопів можуть бути пов'язані з аномально потужними спалахами на Сонці, потік частинок яких досягає Землі. У ході нового дослідження вчені заявили про 50% стрибок вмісту берилію-10 в льодах, які датуються 994 роком. Такі ядра нестабільні і утворюються на Землі при зіткненнях деяких космічних променів з киснем та іншими атомами в атмосфері.
Теоретично подібні коливання у вмісті берилію-10 можуть бути викликані і деякими "наземними" геологічними процесами. Однак такий шлях веде до паралельного накопичення іонів натрію, яких в антарктичних кернах вчені не зафіксували. Це перше свідчення тої далекої події, виявлений в Південній півкулі, що вказує на її глобальний масштаб і, швидше за все, підтверджує гіпотезу про те, що подібні сплески пов'язані з активністю Сонця.
Нагадаємо, 6 вересня минулого року на Сонці був зареєстрований найпотужніший за 12 років спалах. На даний момент рекордсменом є спалах Х28, який був зареєстрований у 2003 році. Зареєстрований у 2017 році спалах посів восьме місце за всю історію спостережень.