Вчені знайшли спосіб відновити пошкоджений спинний мозок у людей

Поділитися
Вчені знайшли спосіб відновити пошкоджений спинний мозок у людей Вчені виявили у людей гени, які сприяють відновленню спинного мозку
Гени, які дозволяють міногам відновлювати спинний мозок, знайшлися і у людини.

Група американських генетиків встановила, які гени відповідають за здатність міног до відновлення розірваного спинного мозку, і виявили в ДНК людини їхній аналог. На думку дослідників, відкриття дозволить знайти нові мішені для терапії травм хребта у людей. Висновки вчених були опубліковані в журналі Scientific Reports.

Міноги мають здатність до відновлення розірваного спинного мозку. При цьому нейрони, які проходять через нього, відновлюють зв'язок один з одним. Тепер же дослідники вирішили з'ясувати, які білки допомагають відновленню пошкодженого хребта міноги і які гени кодують ці білки. Вчені сподівалися знайти аналоги цих білків та у людини.

Дослідники брали проби тканин у міног під час періоду відновлення після перелому спини, а потім прослідковували РНК, визначаючи, які гени експресуються в клітинах тіла міноги під час регенерації тканин.

З'ясувалося, що травма активувала ряд генів, зазвичай малоактивних, в нейронах головного мозку і в клітинах спинного мозку. Серед них виявилися гени, що кодують ті ж білки, які відповідають за відновлення нейронів периферичної нервової системи у ссавців (Atf3, Jun), а також гени, які регулюють ріст аксонів і сполучної тканини.

Частина генів, "включених" травмою спини, кодує білки сигнального шляху Wnt, що регулює ембріональний розвиток і диференціювання стовбурових клітин. Ввівши в кров міног інгібітор сигнального шляху Wnt, вчені уповільнили регенерацію спинного мозку і підтвердили, що цей сигнальний шлях особливо важливий для відновлення розірваних нервових клітин. Сигнальний шлях Wnt у міног і у людей практично однаковий – це дозволяє сподіватися на те, що, вивчивши регенерацію у міног, науковці зможуть запропонувати нові методи лікування травм спинного мозку у людей.

Раніше повідомлялося про те, що вчені зафіксували перші випадки зараження хворобою Альцгеймера.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі