Дослідники вважають, що ця ділянка суші існувала в період між 2 млрд і 85 млн років тому. Континент, який учені назвали Мавріція, в результаті розколовся на фрагменти і зник під водою у процесі формування сучасних обрисів суші.
Висновки вчених були опубліковані у науковій роботі в журналі Natural Geoscience.
Ще 750 млн років тому земна суша була об'єднана в один гігантський континент під назвою Родінія. Зараз Індію і Мадагаскар розділяють тисячі кілометрів, але колись вони перебували по сусідству.
Тепер вчені вважають, що їм вдалося знайти сліди мікроконтиненту який був затиснутий між ними.
Вони зробили цей висновок, вивчивши пісок із пляжів острова Маврикій. Ці піщинки з'явилися після виверження вулкана, яке сталося приблизно 9 млн років тому, однак у них виявлено сліди набагато більш давньої породи. "У пляжному піску ми виявили циркони, а вони зазвичай містяться у земній корі. Вони дуже старі", - зазначив професор Тронд Торсвік з університету у норвезькому Осло.
Вік цих цирконів становить приблизно 600-1970 млн років, і дослідники зробили висновок, що вони є залишками давньої суші, винесеними на поверхню при виверженні.
Професор Торсвік вважає, що Мавріція може лежати на глибині близько 10 км під островом Маврикій і дном Індійського океану.
Історія цього мікроконтиненту налічувала б мільйони років, від докембрійської ери, коли життя на Землі не було, до часів, коли на планеті жили динозаври.
Близько 85 млн років тому, коли Індія почала рухатися від Мадагаскару до свого нинішнього розташування, мікроконтинент розколовся і затонув. Але значна його частина могла зберегтися.
"Зараз Сейшели - це шматок граніту, тобто породи земної кори, який знаходиться практично посередині Індійського океану. Але колись вони розташовувалися на північ від Мадагаскару. Ми вважаємо, що ця ділянка могла бути набагато більшою, і в океані ще багато континентальних фрагментів", - говорить професор Торсвік.
"Нам потрібні сейсмічні дані, за допомогою яких ми отримали б загальну картину цієї структури - це стало б остаточним доказом. Чи можна пробурити глибоку свердловину, але це буде дорого коштувати", - пояснив він. !zn
Читайте також:
На честь Єлизавети II назвали частину Антарктиди
Океанологи виявили кита, здатного імітувати людський голос (АУДІО)
Учені передбачили об'єднання Північної Америки і Євразії в один континент