У ході дослідження вчені вивчили здатність літніх людей до орієнтування за допомогою тестів в лабіринті. У дослідженні взяли участь 19 добровольців у віці від 61 до 81 року і 20 молодих людей з контрольної групи (19-37 років), яким пропонувалося знайти шлях в штучній обстановці, що нагадує мережу звичайних вулиць.
Зав'язуючи піддослідному очі, експериментатори відводили його у випадкову ділянку лабіринту. Потім він повинен був знайти заздалегідь позначене місце, з кожним повторенням орієнтуючись все краще. Однак після кількох таких спроб стіни лабіринту починали зміщуватися, отже другий тип зорових орієнтирів став видавати помилкові вказівки.
Спостереження вчених підтвердили попередні висновки про те, що молоді люди простіше покладаються на орієнтири-об'єкти. А ось літні воліють вибудовувати геометричну картину навколишнього простору, але у них йшло більше часу на те, щоб пройти лабіринт. На думку дослідників, це трапляється через вікове ослаблення пам'яті і пов'язаного з ним зниження здатності оцінити своє положення відносно об'єктів-орієнтирів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше повідомлялося про те, що вчені винайшли універсальні ліки від хвороб мозку. Ці ліки розбивають бляшки в мозку у мишей, заражених хворобою Альцгеймера або Паркінсона, і покращують когнітивні і запам'ятовуючі функції мозку тварини.