Вчені знайшли нові докази зникнення мегафауни Австралії в результаті впливу людини

Поділитися
Вчені знайшли нові докази зникнення мегафауни Австралії в результаті впливу людини У вимиранні мегафауни Австралії були винні аборигени материка
Аборигени заселили материк близько 45 тисяч років тому.

Вчені знайшли нові докази того, що зникнення мегафауни Австралії було пов'язане з заселенням материка аборигенами, яке сталося близько 45 тисяч років тому. Висновки дослідників були опубліковані в журналі Nature.

У далекому минулому Австралію заселяли вельми незвичайні тварини. До них можна віднести, наприклад, гігантських птахів Genyornis newtoni, зріст яких перевищував два метри, а вага – 200 кілограм. Останнім часом дослідники намагаються знайти відповідь на те, що ж стало причиною вимирання незвичайної мегафауни Австралії.

Тепер же вчені виявили нові докази того, що зникнення таких тварин стало наслідком появи людини на материку. Вчені проаналізували відкладення на дні Індійського океану, який примикає до австралійських південно-західних берегів. У центрі уваги дослідників виявилися грибки Sporormiella, спори яких жили в екскрементах древніх тварин. Як виявилося, спори зникли з відкладень приблизно 40 тисяч років тому, приблизно тоді ж, коли на материку оселилися перші аборигени. При цьому, як з'ясували вчені, австралійська флора в цей час не зазнала помітних змін.

Читайте також: Палеонтологам вперше вдалося виявити в бурштині хвіст динозавра з пір'ям

На думку вчених, аборигени полювали на молодих особин і в цьому випадку повне зникнення представників мегафауни були можливо за кілька сотень років.

Раніше американські вчені прийшли до висновку, що мамонтів згубили люди, а не зміни клімату. До таких висновків вони прийшли, вивчивши ізотопи азоту в бивнях, за якими змогли визначити вік відлучення дитини від матері. ченые досліджували 15 бивнів мамонтів, віком від 40 до 10 тисяч років. У ході досліджень виявилося, що за 30 тисяч років вік відлучення від матері знизився з восьми до п'яти років. Це означає, що мамонти перебували під постійним тиском з боку мисливців.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі