Вчені знайшли відносно дешевий спосіб охолодити полюси Землі

Поділитися
Вчені знайшли відносно дешевий спосіб охолодити полюси Землі Вчені знайшли спосіб охолодити полюси Землі © wikipedia.org
Полюси нашої планети нагріваються набагато швидше ніж інші її регіони.

Міжнародна група вчених запропонувала дешевий спосіб охолодження полюсів нашої планети. Зробити це пропонують за допомогою зменшення кількості сонячного світла, яке надходить на полюси, повідомляє Science Daily.

Полюси Землі нагріваються у кілька разів швидше, ніж уся планета в середньому. Це призводить до появи хвиль спеки, що фіксуються над Арктикою та Антарктикою. Лід, що тане, і колапс льодовиків тут призведе до зростання рівня моря по всій Землі.

За словами дослідників, охолодження полюсів шляхом обмеження кількості сонячного світла, яке надходить на них, стане дешевим, але дієвим способом боротьби з цими явищами.

Вчені пропонують запускати літаки, які розпорошуватимуть мікроскопічні аерозольні частинки на 60 градусах північної та південної широти. Якщо їх розпорошити на висоті близько 13 тисяч метрів (що вище за крейсерську висоту авіалайнера), такі частинки будуть повільно дрейфувати до полюсів, злегка затемняючи поверхню під ними.

Такі викиди частинок пропонують робити сезонно, навесні та на початку літа. Один і той же парк реактивних літаків може працювати на обох полюсах, перелітаючи з одного на інший зі зміною пір року.

Дослідники вважають, що займатися розпиленням мають літаки-заправники нового покоління. Для виконання завдання знадобиться флот із приблизно 125 суден. Він зміг би підняти у повітря корисне навантаження, розпилення якого дозволило б охолодити полюси приблизно на два градуси за Цельсієм.

Витрати на це оцінюються в 11 мільярдів доларів на рік, що становить приблизно одну третину від витрат на охолодження усієї планети, і набагато менше, ніж необхідно для досягнення нульового рівня викидів.

Нагадаємо, рівень моря навколо Нової Зеландії за останні 60 років зростав у два рази швидше, ніж на початку минулого століття, свідчать дані Stats NZ. Головну роль у цьому відіграли кліматичні зміни.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі