Вчені знайшли в Норвегії новий вид ос

Поділитися
Вчені знайшли в Норвегії новий вид ос Новий вид ос знайшли в Норвегії © Phys.org
Ці оси є паразитами.

Вчені виявили в Норвегії новий вид ос-зозуль, також відомих як оси-блескітки або смарагдові оси. Ці оси отримали свою назву через райдужного кольору їхнього тіла, але він же може заплутати дослідників, повідомляє Phys.org.

Вчені відзначають, що як правило, різні види відрізняють за зовнішнім виглядом, але оси-зозулі так схожі одна на одну, що це ускладнює завдання. Новий вид ос зустрічається дуже рідко, на півострові Лист в графстві Аґдер в Норвегії вдалося знайти тільки один екземпляр.

Дослідники намагалися «розсортувати» ос-зозуль протягом 200 років, прагнучи зрозуміти, які особливості зустрічаються тільки у окремих видів, а які - є відмінними для сімейства. Розвиток штрих-кодування ДНК дозволив розрізняти види ос по розбіжностям в їх генетичному матеріалі.

Комахи спілкуються одна з одною за допомогою феромонів. Дуже часто у різних видів такі «мови» відрізняються, щоб не допустити схрещування. Але у випадку з осами-зозулями ця різниця не завжди дозволяє визначити різні види.

Вся справа в тому, що цей вид ос є паразитом. За аналогією з зозулями вони підкидають свої яйця в гнізда інших ос і бджіл. Личинки швидко ростуть і з'являються з яєць раніше, ніж личинки комах-господарів. Після цього вони з'їдають яйця і личинки господарів, а також їжу, яку ті приносять до гнізда. Для того, щоб комахи-господарі не виявили «загарбника», оси-зозулі вчать «мову», якою ті спілкуються.

Тепер же вчені змогли визначити, що дві майже ідентичних оси-зозулі насправді належать до різних видів. Вони використовують різних господарів, а отже, і «говорять різними мовами».

Оскільки нова оса дуже схожа на інший вид, Chrysis brevitarsis, їй дали схожу назву - Chrysis parabrevitarsis. Це означає «той, який стоїть за brevitarsis».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені виявили на півночі М’янми найменшого із відомих нині динозаврів. Розмірами та будовою тіла він нагадує колібрі.  Знахідку датують періодом близько 99 мільйонів років тому.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі