Вчені знайшли «цеглинки життя» в породах віком 3,5 мільярда років

Поділитися
Вчені знайшли «цеглинки життя» в породах віком 3,5 мільярда років У породах віком 3,5 мільярда років знайдені сліди стародавніх хімічних реакцій © Science Alert
За словами дослідників, це перші докази існування ранніх хімічних інгредієнтів.

Вчені виявили в Австралії органічні молекули в породах віком 3,5 мільярда років. За їхніми словами, це перші свідчення існування ранніх хімічних інгредієнтів, які могли лежати в основі ранніх форм життя на Землі, повідомляє Science alert.

Відкриття було зроблено в формації Дрессер. Останнім часом в гідротермальних породах формації неодноразово зустрічалися свідчення існування найдавнішої відомої форми життя на Землі. Тепер же вченим вдалося знайти сліди доісторичної хімії, яка могла зробити існування таких форм життя можливими.

Дослідники виявили біологічно значущі молекули, які містяться в покладах бариту - мінералу, який утворився в результаті різних процесів, в тому числі, гідротермальної активності.

За словами вчених, в цьому регіоні барит безпосередньо пов'язаний зі скам'янілими бактеріальними матами. «Вони пахнуть тухлими яйцями, якщо їх подряпати. Ми думаємо, що вони містять органічний матеріал, який міг бути живильним середовищем для раннього мікробного життя», - пояснює геобіолог Хельге Місбах з Кельнського університету в Німеччині.

Місбах і його колеги дослідили включення в бариту в пошуках слідів хімічно стабільних мінералів, які можуть зберігати рідини і гази в каменях протягом мільярдів років. У результаті вчені знайшли «інтригуючу різноманітність органічних молекул з відомою або підозрюваною метаболічною значимістю».

Серед них були, зокрема, оцтова кислота і метантіол, а також гази, такі як сірководень, які можуть мати як біотичне, так і абіотичне походження. Хоча не можна бути впевненим в точних зв'язках, безпосередня близькість цих включень в баритовій породі і сусідніх органічних наростах передбачає, що стародавні хімічні речовини могли вплинути на первісні мікробні спільноти.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше китайські і американські вчені виявили сліди примітивних грибів, вік яких оцінюється в 635 мільйонів років. Викопні рештки знайшли в нижніх шарах формації Доушаньто в Південному Китаї.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі