Вчені знайшли спосіб вирощувати нові нейрони в мозку

Поділитися
Вчені знайшли спосіб вирощувати нові нейрони в мозку Вчені дізналися, як виростити нові нейрони © Knobloch Lab – UNIL
Вони можуть це зробити в мозку дорослих та літніх мишей.

Вчені з Університетів Женеви та Лозанни знайшли спосіб вирощувати нові нейрони в мозку дорослих та пристарілих мишей. Дослідники виявили важливість клітинного метаболізму в цьому процесі і визначили, як розбудити ці нервові стовбурові клітини і реактивувати їх, Neuroscience News.

За допомогою нового методу вчені змогли збільшити кількість нейронів у мозку літніх мишей. У перспективі результати дослідження можуть допомогти у лікуванні нейродегенеративних захворювань.

Стовбурові клітини мають унікальну здатність безперервно виробляти копії самих себе і давати початок диференційованим клітинам з більш спеціалізованими функціями. Нервові стволові клітини (НСК) відповідають за побудову мозку під час ембріонального розвитку, виробляючи всі клітини центральної нервової системи, включаючи нейрони.

Але вчені з подивом дізналися, що НСК містяться в деяких ділянках мозку навіть після того, як він повністю сформувався, і можуть утворювати нові нейрони протягом усього життя. Це біологічне явище, яке називається дорослим нейрогенезом, важливе для певних функцій, таких як процеси навчання та пам'яті. Однак у дорослому мозку ці стовбурові клітини стають «сплячими» і знижують свою здатність до оновлення та диференціювання. Через це нейрогенез знижується з віком.

"Ми виявили, що мітохондрії, органели всередині клітин, які виробляють енергію, беруть участь у регулюванні рівня активації дорослих НСК", - заявив один з авторів дослідження Франческо Петреллі.

Особливу роль у цій регуляції грає мітохондріальний переносник пірувату (МПП), білковий комплекс, що був відкритий 11 років тому. Його активність впливає варіанти метаболізму, які може використовувати клітина. Знаючи метаболічні шляхи, які відрізняють активні клітини від сплячих, вчені можуть розбудити сплячі клітини, змінивши їх мітохондріальний метаболізм.

Раніше вчені, які працюють над експериментальною терапією проти старіння, заявили про те, що їм вдалося встановити рекорд, збільшивши термін життя щура на ім'я Сіма.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі