Команда, яка керувала підводним роботом Інституту океану ім. Шмідта виявили цілу екосистему під дном Тихого океану. Підводний робот перевертав плити вулканічної кори на дні океану і виявив жили підземних флюїдів, в яких вирувало життя. Це цілий новий світ, про існування якого вчені не знали, повідомляє Science Alert.
«На суші ми давно знаємо про тварин, які живуть у підземних порожнинах, а в океані — про тварин, що мешкають у піску та мулі, але вперше вчені шукали тварин під гідротермальними джерелами. Це справді чудове відкриття нової екосистеми, прихованої під іншою екосистемою, дає нові докази того, що життя існує у неймовірних місцях», — каже виконавчий директор інституту Джотика Вірмані.
Гідротермальні жерла, які вивергають гарячі, багаті на мінерали рідини в океанські глибини, відкрили лише у 1970-х. Незважаючи на те, що на такій глибині дуже темно, довкола цих жерл мешкає безліч істот. Але до цього вченим не спадало на думку зазирнути під такі джерела.
Зняття оболонки морського дна дозволило виявити барвисту екосистему хробаків, равликів та хемосинтетичних бактерій, які покладаються не на сонячне світло, а на мінерали для отримання енергії.
При цьому вчені вважають, що виявлення трубчастих червів особливо цікаве. Ці глибоководні істоти подорожують під морським дном через вулканічні рідини, колонізуючи нові довкілля. Ймовірно, тому навколо вулканічних тріщин спостерігається мало дитинчат. Більшість із них дозрівають під поверхнею.
Раніше команда вчених із Нової Зеландії з'ясувала, що під шельфовим льодовиком Антарктиди в куполоподібній печері мешкають рої маленьких морських істот, схожих на креветок. Вони живуть у розвиненій екосистемі, яка ще недавно була прихована льодовиками.