Вчені знайшли найдавнішого динозавра з застудою

Поділитися
Вчені знайшли найдавнішого динозавра з застудою Доллі страждала від респіраторної інфекції © Scientific Reports
Ознаки респіраторної інфекції виявили у тварини віком 150 мільйонів років.

Американські вчені виявили останки динозавра віком 150 мільйонів років, які зберегли ознаки того, що тварина страждала від респіраторної інфекції. Як повідомляє Science news, раніше найдавнішим динозавром з респіраторною інфекцією був тираннозавр, знайдений у Бразилії. Його останки молодші на 50 мільйонів років.

Дослідники з'ясували, що зауропод на прізвисько Доллі страждала від легеневої інфекції, яка перемістилася в її кістки. На думку вчених, Доллі, довгоший динозавр, належала до виду, спорідненого диплодоку. На момент смерті довжина її тіла становила 18 метрів, а її вік – менше 20 років.

Вчені проаналізували останки Доллі, які включають череп та перші сім шийних хребців, які містили повітряні мішки, з'єднані з легенями та іншими частинами дихальної системи.

На п'ятому-сьомому хребці дослідники виявили пошкодження в місцях, де повітряний мішок повинен був кріпитися до кістки. За словами вчених, шишки дивної форми та текстури виступають із кістки приблизно на один сантиметр.

Дослідники відзначають, що так багато схожих уражень навряд чи вказують на пухлину кістки. Ймовірно, ураження стало наслідком респіраторної інфекції, яка поширилася на окремі повітряні мішки.

Вчені вважають, що у Доллі спостерігалися також лихоманка, кашель, утруднене дихання та виділення з носа. Неясно, чи була інфекція бактеріальною, вірусною чи грибковою, а також те, чи вбила вона Доллі. Разом з тим, багато птахів і рептилій сьогодні можуть страждати на респіраторну інфекцію, викликану грибком Aspergillus, що, у свою чергу, може призвести до інфекції кісток.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше в міському окрузі Ганьчжоу на півдні Китаю вчені виявили ембріон динозавра, що ідеально зберігся, який готувався вилупитися з яйця, як курча. За оцінками дослідників, вік ембріона становить щонайменше 66 мільйонів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі