Вчені заявили, що виявили сліди, які є найдавнішими свідченнями виготовлення взуття. За словами дослідників, протягом останніх 15 років вони ідентифікували понад 350 слідів хребетних, залишених біля узбережжя Кабо-Корсо.
До них належать і сліди, залишені людьми, які йшли чи бігли босоніж. Але були серед них і сліди, що так само добре збереглися, без видимих відбитків пальців ніг. Тому вчені вирішили вивчити, коли люди почали виготовляти взуття, повідомляє Science Alert.
Вчені також вивчили те, де найбільше зустрічається слідів гомінідів, і дійшли висновку, що найбільш сприятливими регіонами для пошуків слідів взутих людей є Західна Європа і Капське узбережжя Південної Африки.
Після цього вони зосередили увагу на тому, який тип взуття могли носити древні люди. Вік більшості виявлених слідів варіювався від 70 до 150 тисяч років, тому вони зосередилися саме на цьому періоді.
Результати дослідження показали, що на узбережжі Кабо-Корсо існує щонайменше три ділянки зі слідами взутих людей. Існував і четвертий, але якість слідів, залишених тут, різко знизилася, а сама ділянка впала в море.
Досі було відомо не так багато регіонів зі слідами давніх гомінідів, залишених ногами у взутті. Досі було відомо лише про чотири стоянки старші 30 тисяч років, які знаходилися у Західній Європі, одна з них належала неандертальцям.
Вчені визнають, що їх відкриття все ще вимагає перевірки, але називають його "надихаючим". За словами дослідників, воно підтверджує ідею про те, що південь Африки є регіоном, де людські пізнавальні та практичні здібності розвинулися вже давно.
Дослідники також порушують питання, навіщо ж давні люди почали виготовляти взуття, якщо раніше виживали босоніж. Однією з можливих причин називають те, що при створенні одягу за допомогою кістяних інструментів створення взуття може здаватися логічним наступним кроком.
Крім того, узбережжя Кобо-Корсо відоме гострим камінням. А 130 тисяч років тому інфікована рана на нозі могла бути фактично смертним вироком.
Ще одним стимулом для створення взуття вчені вважають захист ніг від спеки чи холоду. Вони також припускають, що носіння взуття могло бути уривчастим або випадковим.
Раніше вчені запропонували нову теорію появи людини в Африці. За їхніми словами, люди жили в різних куточках континенту і мігрували ним, схрещуючись протягом сотень тисяч років.