Вчені знайшли на Місяці свідоцтва найдавнішого метеоритного бомбардування Землі

Поділитися
Вчені знайшли на Місяці свідоцтва найдавнішого метеоритного бомбардування Землі Місяць зберіг сліди найдавнішого бомбардування Землі метеоритами © Vk/Сергей Болденков
Місяць і Земля пережили масове бомбардування близько 800 мільйонів років тому.

Вчені з Осакського університету вивчили знімки місячних кратерів, які були зроблені зондом Kaguya, і виявили свідоцтва найдавнішого бомбардування Землі метеоритами. Як повідомляє Naked science, воно сталося близько 800 мільйонів років тому.

Відомо, що 66 мільйонів років тому на Землю впав 10-кілометровий астероїд, який викликав вимирання динозаврів та інших тварин. Вчені активно вивчають кратер Чиксулуб, але за сотні мільйонів років ерозії і перебудови земної кори з неї стираються сліди навіть найбільших кратерів.

У пошуках слідів давніх метеоритних бомбардувань вчені часто звертають увагу на Місяць. Він знаходиться дуже близько до Землі, тому переживає ті ж події, а відсутність геологічної активності дозволяє кратерами зберігатися довше.

У ході нового дослідження вчені вивчили 59 порівняно великих кратерів на Місяці і виявили, що мінімум вісім з них з'явилися практично одночасно, близько 800 мільйонів років тому.

Виходячи з кількості, розмірів та розподілу цих кратерів, вчені вважають, що в той час і Місяць, і Земля пережили важке бомбардування уламками загальною масою не менше 40-50 трильйонів тонн, що в десятки разів важче за гіпотетичний метеорит Чиксулуб. Головними підозрюваними автори називають хондрити сімейства Евлалії — малої планети і джерела цілої групи об'єктів у поясі астероїдів, що утворилися близько 830 мільйонів років тому.

Вчені вважають, що «предок» Евлалії розвалився в ході якихось подій і породив величезну кількість уламків, частина з яких впала на планети і їхні супутники, частина - на Сонце, частина залишилася в межах поясу астероїдів, а частина – перетворилася на навколоземні. Ймовірно, масове бомбардування 800 мільйонів років тому принесло на Землю додаткові кількості важливого для життя фосфору.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше міжнародна група астрономів запропонувала пояснення того, чому Місяць відрізняється дивною асиметричністю. На їхню думку, вся справа в радіоактивних породах, які поширені на супутнику Землі нерівномірно.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі