Вчені знайшли бактерії і людську ДНК на малюнках Леонардо да Вінчі

Поділитися
Вчені знайшли бактерії і людську ДНК на малюнках Леонардо да Вінчі Вчені вивчили мікробіоту на малюнках Леонардо да Вінчі © Naked Science
Досі дослідники вважали, що на паперових малюнках живуть переважно гриби.

Вчені з Університету прикладних наук Відня (Австрія) і Центрального інституту патології архівів і книг (Італія) вивчили твори, написані Леонардо да Вінчі, на предмет того, яка мікробіота переважає на них. У результаті дослідники знайшли те, чого не очікували: бактерії і людську ДНК, повідомляє Naked science.

У ході дослідження вчені застосували інноваційний геномний підхід Nanopore, в якому використовують так зване секвенування третього покоління в поєднанні з протоколом ампліфікації геному (WGA), для вивчення повного складу мікробіоти семи начерків Леонардо да Вінчі.

Виявилося, що на роботах майстра переважають спільноти бактерій, хоча раніше вважалося, що на паперових малюнках живуть переважно гриби. Багато бактерійних груп виявилися типовими для людини, тому вчені припустили, що частина з них - результат взаємодії реставраторів з малюнками, а частина була занесена мухами. Переважаючими мікроорганізмами в малюнках художника виявилися Gammaproteobacteria загону Pseudomonadales.

Крім того, вчені знайшли велику кількість людської ДНК. Належати самому да Вінчі вона навряд чи могла, тому дослідники вважають, що вона також з'явилася після роботи реставраторів з малюнками.

Вчені також з'ясували, що бактерії і гриби на малюнках мають зв'язок з їхнім географічним походженням: частина з них, наприклад, корелює з мікробіотою Корсинської бібліотеки Риму. Дослідники називають новий геномної підхід інструментом для розкриття біоархіва творів мистецтва, за яким можна створити свого роду каталог, де у кожного малюнка буде якийсь аналог «відбитка пальця».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше італійські вчені заявили про те, що їм вдалося виявити раніше невідомий ескіз, який належав Леонардо да Вінчі. За їхніми словами, знахідка протягом сотень років переховувалася від виявлення в приватній колекції.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі